O przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Rajsku działa na terenie miejscowości od 1962 roku. Placówka przeszła kilka generalnych remontów przez co stała się okazałą instytucją oświatową. Przedszkole mieści się w dużym, przestronnym budynku znajdującym się w centrum Rajska. Sale zajęć są przytulne, funkcjonalnie i estetycznie urządzone, wyposażone w dużą ilość zabawek, gier i pomocy dydaktycznych. Atutem naszego przedszkola jest „scena”, na której dzieci podczas uroczystości przedszkolnych prezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Posiadamy salę zabaw ruchowych wyposażoną w sprzęt i pomoce do ćwiczeń gimnastycznych oraz tzw. „ różowy pokoik”, gdzie odbywają się indywidualne zajęcia logopedyczne i dodatkowa praca w małych zespołach dzieci. Naszym wychowankom zapewniamy domowy klimat, smaczne posiłki, miłą i bezpieczną atmosferę zabawy, pracy i nauki.

       Kadra pedagogiczna przedszkola to osoby  z dużym bagażem doświadczeń zawodowych, to nauczycielki  bardzo oddane pracy i dzieciom. Wspólnie udało nam wzbogacić formy i metody pracy wychowawczo- dydaktycznej ( np.: W. Sherborne, P. Dennison, M. Majchrzak, E. Gruszczyk-Kolczyńska, metody aktywne;   „ Dni Aktywności ”, „ Bajkowe Dni ”, „ Piosenka Biesiadna”), przez co nie tylko uatrakcyjnić dzieciom pobyt w przedszkolu, ale przede wszystkim sprzyjać uaktywnianiu się ich potencjału intelektualnego i twórczego. Widzimy i rozbudzamy w każdym dziecku tkwiące w nim zdolności i intensywnie wspomagamy te dzieci, które rozwijają się wolniej lub nieharmonijnie. Zapewniamy dzieciom uczestnictwo w zajęciach artystycznych, możliwość rozwoju zainteresowań i talentów, udział w konkursach i różnego rodzaju przeglądach twórczej aktywności.

        Kalendarz imprez naszego przedszkola jest bardzo bogaty. Do stałych należą: Pożegnanie lata, Mikołajki, Jasełka Bożonarodzeniowe, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Walentynkowe spotkanie z pierwszoklasistami, Powitanie wiosny, Dzień Rodziny, Dzień Przyjaciela Przedszkola, Pożegnanie Przedszkola. Ponad to organizujemy zajęcia pokazowe, akcję „ Otwarte Drzwi ”, Dni    Adaptacyjne, wycieczki, przedstawienia teatralne z udziałem aktorów z Krakowa i Bielska- Białej, teleturnieje i konkursy z udziałem rodziców i zapraszanych gości. Wychowankowie przedszkola uczestniczą w przeglądach twórczej aktywności / konkursy plastyczne, konkursy piosenki, tańca / i odnoszą sukcesy.

     Bardzo dobrze układa się współpraca przedszkola z rodzicami, bliższym i dalszym środowiskiem. Rodzice aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola, czują się współodpowiedzialni za rozwój i funkcjonowanie placówki, okazują pomoc w przedszkolnych przedsięwzięciach. Przedszkole buduje własną tożsamość, dba o swój wizerunek, promuje swoje osiągnięcia.

 

GALERIA