Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Warsztaty edukacyjne w ramach Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego...

W dniu 07.06.2021r. obchodziliśmy Dzień Ochrony Środowiska. Co to jest środowisko i jak je chronić? Czym jest ekologia i jak żyć zgodnie z jej zasadami? Tego wszystkiego dowiedziały się przedszkolaki podczas wspólnych warsztatów.

Słoneczka słuchały muzyki relaksacyjnej (odgłosów lasu, śpiewu ptaków). Oglądały bajkę edukacyjna przedstawiająca świat przyrody i ekologii pt. Wędrówki Skrzata Borówki "Spacer po lesie". Rozmawiały ze swoja panią na temat filmu. Z użyciem chusty animacyjnej bawiły się w "Grzybka", z pomocą lup oglądały owoce opisując ich kształt, kolor, wielkość. Wykonały koktajl owocowy. Uwrażliwione zostały na konieczność dbania o zasoby przyrody. 

Dzieci z Żabek i Kaczuszek słuchały odgłosów lasu, szumu fal, szelestu drzew i innych dźwięków odgłosów przyrody. Przypomniały sobie jak należy zachowywać się w parku, lesie, nad wodą i dlaczego należy dbać o otaczające nas środowisko. Wysłuchały wiersza "Co to jest ekologia" D. Klimkiewicz i W. Drabik. Pracowały z obrazkiem i oglądnęły prezentację multimedialną. Na koniec zajęć wykonały grupową pracę plastyczną- drzewo marzeń przedszkolaka. Przedszkolaki wyszły na spacer, zbierając śmieci ucząc się dbać o otaczającą nas przestrzeń w ramach akcji Działaj z ImPETem

 

GALERIA

FILMY