Warsztaty w oddz. Słoneczka

W dniu 2 listopada odbyły się warsztaty dla dzieci z oddziału I z Elementów Integracji Sensorycznej. Część pierwsza. Zmysł Dotyku...

Dzieci dowiedziały się, że zmysł dotyku jest jednym z podstawowych zmysłów, za pomocą którego odbieramy wrażenia i poznajemy świat.

Dzieci bawiły się w Wyspę skarbów. Zadaniem dzieci było chodzenie pomiędzy pudełkami po kolorowych taśmach w określony sposób i szukanie figur geometrycznych ukrytych w pudełkach sensorycznych. Po każdym kolorze taśmy dziecko szło w inny sposób: na palcach, na piętach, tiptopami itd. Na zakończenie zabawy dzieci usiadły w kole i opowiadały jakie figury geometryczne udało im się znaleźć.

Kolejną zabawą była Fabryka zabawek. Nauczyciel przygotował dwa krzesła w pewnej niewielkiej odległości od siebie. Połączył je szeroką taśma klejącą. Przygotował żetony (pompony w różnych kolorach). Dzieci przyklejały je do taśmy tworząc wzór. Do kolejnej zabawy wykorzystane zostały kolorowe baloniki wypełnione grochem, fasolą, makaronem. Na odwrocie baloników narysowane były markerem dowolne znaczki w parze np. trójkąt, trójkąt, koło, koło, kwadrat, kwadrat. Zadaniem dzieci było wyszukanie dwóch takich baloników z tą samą zawartością w środku. Sakiewka przyjemności to worek w którym ukryte zostały różne przedmioty. Dziecko losowało jedną rzecz z worka. Nauczyciel pokazał dzieciom jak tym przedmiotem mogą się masować. Dzieci stworzyły też własne portrety przykładając koledze lub koleżance folie do twarzy i po kolei odrysowywały oczy, nos, brwi. Do koszulki włożyły białą kartkę a4. Portrety wyszły całkiem podobne .

Na zakończenie dzisiejszych warsztatów dzieci eksperymentowały z mąką, wodą i solą, łącząc wszystkie składniki ze sobą. Z utworzonej masy solnej wykonały serduszka.

Na kolejne zajęcia warsztatowe z elementów integracji sensorycznej zapraszamy w grudniu.

 

Tagi

GALERIA