Dzieci z różnych stron świata

W pierwszym tygodniu czerwca został zrealizowany temat: „ Dzieci z różnych stron świata”. Był to bardzo wyjątkowy tydzień, ponieważ wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Nasze najmłodsze przedszkolaki oglądały film pt. Międzynarodowe gry i zabawy”, który pokazywał zabawy z różnych stron świata. Ponadto opowiadania „Inny” - A. Widzowskiej, z którego dowiedziały  się, że każdy może być fajnym kolegą nawet jeśli różni się od nas. Zapoznały się z wierszem Marcina Bryczkowskiego pt. ,,Prawa Dziecka” oraz z wierszem B.Szelągowskiej pt. „ Kraina zabawek”. Ponadto uczestniczyły w przeróżnych zabawach z piłkami, szyszkami, poduszkami, rysowanki kredą na asfalcie oraz niespodzianki z meksykańską Piniatą. Wspaniale bawiły się przy muzyce z Ciocią Tunią oraz wykonywały indiańskie pióropusze. Ponadto zobaczyły świat przez różowe okulary – tworząc  kolory z wykorzystaniem różnokolorowych folii. Powspominali  również swoich  kolegów przeglądając zdjęcia z przedszkola oraz wykonały  pracę plastyczną  moja zabawka.Natomiast Kaczuszki oglądały film edukacyjny „ O Prawach Dziecka, wysłuchały wiersza "Mały człowiek", „ Murzynek Bambo”, „ Jestem Li-long”, „Odarpi Syn Egigwy”- poznały zabawy i tańce afrykańskie, zabawy pochodzące z Chin oraz zabawy Eskimosów. Słuchały piosenek Majki Jeżowskiej pt. „Kolorowe dzieci”, „Wszystkie dzieci nasze są” oraz piosenek  „O Eskimosku”, „Podajmy sobie ręce” tańczyły do piosenki „ Serduszko przyjaźni” oraz wykonywały utwór „Foka”na instrumentach znalezionych w domu. Ponadto tańczyły tańce Afrykańskie i Indiańskie. Bawiły się balonami , dorysowywały brakujące elementy w kolorowankach, dopasowywały w pary  dzieci z danego kraju, odgadywały  zagadki słuchowe w wiosce Indiańskiej, robiły ćwiczenia na spostrzegawczość, dopasowywały tropy do zwierząt, grały w memory, ćwiczyły liczenie, odnajdywały drogę w labiryncie oraz rozkodowywały zakodowane kolorowanki. Wykonywały prace plastyczne z foli bąbelkowej i chińskiego smoka. Natomiast Żabki wysłuchały opowiadania ,,O królu Maciusiu” – Janusza Korczaka, wiersza Juliana Tuwima „ Dyzio Marzyciel”, opowiadania Małgorzaty Musierewicz  „Kredki’ oraz oglądały prezentację multimedialną  „O Prawach Dziecka” i bajkę „O Królewnie , która zniosła wszystkie prawa”. Poznały zabawy z innych krajów a mianowicie: Szwecji, Włoch, Francji, Pakistanu, Australii, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Niemcy, Grecja , Hiszpania i Ghany. Ćwiczyły gazetową jogę oraz tańczyły przy piosenkach: Tańcz, tańcz, tańcz, Smerfne hity, Taniec Zygzak, Tańczy jak szalona, Kolorowe dzieci, wszystkie dzieci nasze są, Budujemy łódź oraz piosenki o Prawach Dziecka. Rozwiązywały zagadki smakowe, rebusy , układały opowiadania do historyjek i tworzyły grę Motyl. Wykonywały Zabawkową gitarę , upominki dla przyjaciela i ciekawe kapelusze. Ponadto wspólnie z Rodzicami przygotowały: Lodowe kanapki, Jogurtowo-owocowy deser, Owocowe szaszłyki, Budyniowe łódeczki z bitą śmietaną, kanapki Biedroneczki. To był tydzień niesamowitych niespodzianek dla naszych kochanych przedszkolaków!!