Bajka o Dwunastu Miesiącach wykonaniu Żabek

Morał z bajki taki: Dobre serce, życzliwość i grzeczność powraca a za złość, lenistwo, nieuprzejmość jest…

W dniu 23 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Bajka o Dwunastu Miesiącach” wykonaniu przedszkolaków z najstarszej grupy ,,Żabki” dla zaproszonych gości i rodziców. W progach naszego przedszkola gościliśmy pana Wójta Mirosława Smolarka, Dyrektor CUW Panią Agatę Michalską, pana Sołtysa Macieja Majerskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rajsku pana Przemysława Dziedzic, panią Bibliotekarkę Magdalenę Pawlusiak oraz przyjaciela przedszkola pana Zygmunta Stanclik. Wszystkich zaproszonych gości i rodziców serdecznie powitała pani Dyrektor Krystyna Bezwińska i zaprosiła na przedstawienie. Przedszkolaki przeniosły widzów w baśniową scenerię lasu i wiejskiej chaty, gdzie w przepięknych strojach zaprezentowali się Bracia Miesiące, tajemnicze wróżki, pracowita Marysia, kapryśna Małgosia z Macochą oraz milusińskie  kotki. Mali aktorzy  z wielkim zaangażowaniem recytowali swoje role, przepięknie śpiewali piosenki a Bracia Miesiące zaprezentowali się w tańcu z lampionami. Natomiast tajemnicze wróżki przestrzegały, że zawsze ,,Zło przegra a Dobro zwycięży”. Na zakończenie przedszkolaki złożyły noworoczne życzenia i wręczyły gościom i rodzicom upominki. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. To był dzień wielu wrażeń i niesamowitych przeżyć!!!