Wtorek, 14 lutego 2023

Lutowe urodzinki

14 lutego  obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodzinki. W Kaczuszkach świętowali Jaś, Leon i Oliwier. Natomiast w  Żabkach świętowała Anitka. W każdej grupie było bardzo wesoło i radośnie. Bawiliśmy się  w różnorodne zabawy i tańczyliśmy przy radosnej muzyce. W tym szczególnym dniu przedszkolacy i panie składali lutowym  solenizantom najserdeczniejsze życzenia i śpiewali głośne ,,Sto Lat”. Solenizanci otrzymali kolorowe dyplomy, kartki urodzinowe oraz upominki. W tym dniu obchodziliśmy także Walentynki. Najmłodsi poznali historię Walentynek – kto obchodzi to święto i w jaki sposób. Następnie Słoneczka  układały puzzle – postaci z bajek, które darzą się sympatią oraz tworzyli rytmy ze serduszek a na koniec wykonali pracę plastyczną ,,Moja Walentynka”. Natomiast Kaczuszki poznały jakim ważnym organem jest serce oraz sprawdzały, jak można go usłyszeć. Później karmiły Walentynkowego Stworka swoją miłością oraz przy zabawie z muzyką odszukiwały serduszka z takim samym wzorkiem. Na koniec wykonały Walentynkową laurkę dla swoich rodziców. Natomiast starszaki bawiły się przy muzyce w zabawy integracyjne „Lizakowe serce”,  „Odgadnij dźwięki”, „Taniec z gumą”, „Mikrofon emocji”. To był dzień wielu wrażeń, radości i szczęścia!!!