Poznajemy zawód strażaka.

Nasze przedszkolaki „Poznały pracę naszych dzielnych strażaków”. To był naprawdę ciekawy i interesujący...

Nasze przedszkolaki w dniach od 4 maja do 8 maja „Poznały pracę naszych dzielnych strażaków”. Słoneczka rozwiązywały zagadki, układały puzzle, poznały sprzęt strażacki oraz zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia. Uczestniczyły w teście sprawnościowym na strażaka, podczas którego sprawdzały jak szybko się ubiorą i pokonają tor przeszkód. Ponadto oglądały różne bajki edukacyjne  dotyczące pracy strażaków, śpiewały piosenki o dzielnych strażakach i wykonywały pyszne kanapki. Natomiast Kaczuszki wysłuchały wiersza Władysława Broniewskiego pt. „ Pożar”, opowiadały o pracy pana strażaka, oglądały filmy edukacyjne związane z postępowaniem podczas pożaru w różnych miejscach. Śpiewały piosenki pt. „ Pali się” i „ Strażacy Bohaterzy” oraz  „Jedzie Straż Pożarna”. Wycinały ubrania dla służb ratunkowych i je dopasowywały,  układały puzzle, grały w memeory oraz wykonywały działania na dodawanie i odejmowanie. Ponadto wykonały pracę plastyczną z bibuły i papieru oraz malowały wóz strażacki farbami. Tworzyły instrumentację muzyczną  z instrumentów domowych oraz ćwiczyły wspólnie z Panią Pasikonik. Natomiast najstarsze przedszkolaki poznały wiersze Czesława Janczarskiego pt. „Straż Pożarna”, Olgi Adamowicz pt. „Ciężka praca strażaka” oraz wysłuchały słuchowiska „Jak Wojtek został strażakiem”- Czesława Janczarskiego. Oglądały filmy edukacyjne: „Wyjazd alarmowy od środka”, „Co robić w przypadku wystąpienia pożaru w domu lub w szkole”, „Wzywanie pomocy 998”, „Pożar w lesie, „Na łące 998”, ponadto poznały informacje o pracy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej  oraz jak się zachować, gdy powstanie pożar. Układały historyjkę obrazkową pt. „Tomek i latawiec”,  poznały literkę H, wymyślały zdania z wyrazami dotyczące sprzętu strażackiego. Śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach  przy piosenkach: „Jedzie Straż Pożarna”, „Pali się”, „Strażacy Bohaterzy”. Ćwiczyły jak sprawni strażacy oraz bawiły się w zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Wykonywały prace plastyczną pt. „Strażacy” , samodzielnie tworzyły Remizę Strażacką z papierowych elementów, wycinały samochody strażackie i czapkę strażaka. Ponadto rozwiązywały zadania matematyczne i eksperymentowały jak: Eksperyment świeczkowy, Balon, który sam się nadmuchuje, Balon, który nie pęka , Skittles – tęcza na talerzu. Żabki także przygotowały przepyszne przekąski jak: Jabłkowe ciasteczka, winogronowy wąż oraz zdrowy sok warzywno-owocowy. To był tydzień wielu wrażeń i wyzwań!!