Konstruujemy grę planszową

Dzieci z grupy "Kaczuszek" i „Żabek” stworzyły samodzielnie grę planszową o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.

W środę 25.01.2017 r. dzieci z grupy "Kaczuszek" i „Żabek” stworzyły samodzielnie grę planszową o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.  

„Kaczuszki” do wykonania swojej gry wykorzystały ekologiczne, nadające się do recyklingu materiały, takie jak brystol, kredki, kolorowe papierowe ilustracje, plastikowe wieczka do odrysowania pól w grze czy nakrętki z butelek po wodzie mineralnej, które pełniły rolę pionków do gry. Następnie dzieci, podzielone na dwie drużyny - chłopcy kontra dziewczynki, rozegrały dwie partie gry. Zabawy i uśmiechów było co niemiara, ale najważniejsze, że dzieci miały także możliwość wykazania się bogatą już wiedzą związaną z ochroną środowiska. Rozgrywki, ku radości wszystkich uczestników, zakończyły się zasłużonym remisem.

 

Grupie „Żabek” do skonstruowania gry „Ekoludek” posłużyły obręcze w kolorze niebieskimi i czerwonym, z których ułożyły drogę do Ekoludka od startu do mety.   Następnie oznaczyły  ją  cyframi od jeden do dwadzieścia  oraz  zaplanowały, że obręcze w kolorze czerwonym będą oznaczać  w grze utrudnienia a mianowicie; wykonanie pajacyka, oczekiwanie jedną kolejkę, cofanie się o trzy pola, wymyślanie zdania o zimie, wykonanie przysiadów oraz podrzucanie balona do kolegi itp. Dzieci  podzieliły się rolami, jedna osoba z pary to „pionek” ubrany w czarodziejską maskę, a druga osoba wykonywała rzuty kostką. Po dojściu do mety zadaniem wszystkich dzieci było wykonanie z kolorowych nakrętek Ekologicznego Ekoludka. Starszaki fantastycznie się bawiły a zespoły dopingowały sobie nawzajem.    

 

GALERIA