76 rocznica Boju pod Rajskiem

Dzieci z grupy "Żabek" wzięły udział w uroczystościach 76 rocznicy Boju pod Rajskiem...

4 września pod pomnikiem upamiętniającym tragiczne wydarzenia sprzed 76 lat zgromadzili się potomkowie żołnierzy walczących w bitwie pod Rajskim, kombatanci, władze Gminy Oświęcim, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, młodzież i dzieci z przedszkoli i szkół Gminy Oświęcim.

W waszych głowach i sercach musi się znaleźć miejsce dla ogromnego szacunku dla tych wszystkich, którzy poświęcali się dla was, oddając życie za wolną Polskę – powiedział do młodzieży Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. W swoim wystąpieniu skierowanym do młodych ludzi Wójt Gminy Oświęcim podkreślił, że powinni docenić, że żyją w wolnym kraju i mogą realizować swoje plany i marzenia.

W części artystycznej wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Rajsku, a następnie liczne delegacje oddały hołd poległym w bitwie pod Rajskiem i złożyły wiązanki kwiatów.