Wycieczka do Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Grupa starszych przedszkolaków oraz część młodszych czyli: „Żabki”, „Kaczuszki” i starsze „Słoneczka”  w dniu 16 czerwca uczestniczyły w wycieczce do Oświęcimia – Muzeum - Zamek.

Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych „Średniowieczny gród – budujemy makietę oświęcimskiego grodu”. Pogoda dopisała. Po przyjeździe, dzieci z zamkowego wzgórza podziwiały panoramę miasta. Najpierw obejrzały prezentację o powstawaniu średniowiecznych grodów.

Potem na trzech stanowiskach pracy, przy stolikach tworzyły makietę średniowiecznego Oświęcimia. Efektem końcowym pracy była makieta, którą obecnie można podziwiać na stoliku w szatni przedszkola. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone  z wycieczki.