Gościliśmy Pana Strażaka w naszym przedszkolu

7 maja gościem w naszym przedszkolu był tata Filipka - Pan Szymon Rozmus, który jest strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka ale przede wszystkim jak należy się zachować, gdy jest się świadkiem wypadku lub pożaru.

Przedszkolacy utrwalili numer alarmowy 998, pod jaki mogą dzwonić i  informacje, które należy przekazać wzywając pomocy straży pożarnej. Była też okazja zobaczenia jak wygląda sprzęt gaśniczy oraz mundur strażaka do codziennej pracy. Przedszkolaki wcielały się w rolę strażaka przymierzając różne elementy stroju strażackiego.

Odbył się także pokaz obsługi węża strażackiego podczas pożaru.  Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Na zakończenie wizyty w przedszkolu  Pan Szymon poczęstował dzieci słodyczami, a one w podziękowaniu wręczyły zaproszonemu gościowi drobny upominek i zaśpiewały piosenkę.

Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Po takim spotkaniu każdy przedszkolak  chce w przyszłości zostać strażakiem. Czas pokaże czy tak będzie?