2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W środę 1 kwietnia odwiedziła nas pani Basia z Biblioteki Gminnej w Rajsku, która w pięknym stroju księżniczki opowiedziała dzieciom...

Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W środę 1 kwietnia odwiedziła nas pani Basia z Biblioteki Gminnej w Rajsku, która w pięknym stroju księżniczki opowiedziała dzieciom, o tym że Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest od 1967 r. zawsze 2 kwietnia – w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej  oraz grafiki dla młodego czytelnika. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1977, motto: „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, a plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

W tym roku gospodarzem tego dnia jest Irlandia. Pani Basia przeczytała także naszym przedszkolakom interesujące książeczki oraz zorganizowała quiz o bohaterach bajek dziecięcych w trakcie którego dzieci mogły pochwalić się swoja wiedzą.

Na koniec pani dyrektor złożyła pani Basi serdeczne życzenia i podziękowania, a przedszkolaki zaśpiewały piosenki.