Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Państwowej

Starszaki wraz z wychowawczynią i panią Dyrektor brały udział w uroczystości z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Państwowej, która odbyła się w Gminnym Gimnazjum nr 1 w Rajsku...

Dnia 30.04.2014r. - starszaki wraz z wychowawczynią i panią Dyrektor brały udział w uroczystości z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i znacznie młodszego święta, bo liczącego zaledwie 10 lat Dnia Flagi Państwowej. Uroczystość odbyła się w Gminnym Gimnazjum nr.1 w Rajsku. Na początku przemówiła pani wójt Małgorzata Grzywa, która podkreśliła, iż Święto Konstytucji  3 Maja, testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów jest jednym z najważniejszych świąt państwowych.

"Pamięć o tym chwalebnym czynie jest powodem do dumy dla nas Polaków, jest świadectwem naszego patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Świadectwem potwierdzającym, że my, Polacy, potrafimy rozsądnie pokierować swoimi losami nawet w najtrudniejszych warunkach i zawirowaniach historycznych. Niech ta lekcja historii zawsze będzie dla nas wzorem do naśladowania, pamiętajmy jak dużo musieliśmy przejść, aby móc teraz żyć w wolnej Polsce – zaapelowała do zebranych pani wójt.”

Następnie uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej  wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z tutejszego gimnazjum zaprezentowali ciekawy program artystyczny, nawiązujący do  uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Po zakończeniu tej części uroczystości, uczestnicy przeszli pod Pomnik w Rajsku, by w tym symbolicznym miejscu oddać hołd wszystkim Polakom, którzy przelali krew za wolność Ojczyzny.