Zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Poduszka dla maluszka” i „Zaczytani”...

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Poduszka dla maluszka” i „Zaczytani”.

"Poduszka dla maluszka"

Poduszka dla Maluszka to akcja charytatywna, podczas której w placówkach oświatowych zbierane są środki finansowe na prezenty mikołajkowe lub rzeczowe ( w formie pluszowych poduszek – przytulanek ) dla dzieci przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z 11 oddz. dziecięcymi. Zbiórka trwa do 15 listopada 2013r.

"Zaczytani"

"Zaczytani" to zbiórka książeczek dla dzieci i młodzieży, które przebywają na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. "Zaczytani" to ogólnopolska kampania, której celem jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać się i zapomnieć o chorobie. Kampania objęta jest Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Prosimy, aby pozostawiane książki były w dobrym stanie oraz dostosowane dla dzieci i młodzieży. Wyczarujmy wspólnie uśmiech na twarzach małych pacjentów!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do włączenia się do wyżej wymienionych akcji.