Żabki już świętowały Dzień Mamy i Taty

W uroczystości, która odbyła się   15.05.2013 r. uczestniczyli rodzice, dyrektor przedszkola oraz zaproszeni goście- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku im. Jana Pawła II. p. Barbara Kramarczyk i  p. Regina Ilich – wychowawczyni przyszłej klasy pierwszej...

Z okazji Dnia Matki przypadającego 26 maja i czerwcowego Dnia Ojca dzieci z oddziału III  sprawiły swoim rodzicom niespodziankę - pokaz przygotowania do nauki w szkole podstawowej oraz okolicznościowy program artystyczny opracowany pod kierunkiem wychowawcy.

W uroczystości, która odbyła się   15.05.2013 r. uczestniczyli rodzice, dyrektor przedszkola oraz zaproszeni goście- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku im. Jana Pawła II. p. Barbara Kramarczyk i  p. Regina Ilich – wychowawczyni przyszłej klasy pierwszej.

W trakcie zajęciach pokazowych prowadzonych przez p. Annę Łuszczkiewicz starszaki zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu, m.in. odczytywały imiona umieszczone na kwiatach, czytały zdania i krótkie teksty wyrazowo – obrazkowe, układały zdania z rozsypanki wyrazowej oraz odnajdywały zagubione literki w wyrazach. Następnie dzieci wykazywały się swoją wiedzę matematyczną – rozwiązywały zadania z treścią, dodawały i odejmowały z pomocą kolorowych liczmanów, porównywały liczbę elementów, wstawiały odpowiednią cyfrę oraz odpowiednie znaki <, >, =.

W trakcie  występów artystycznych, bez tremy i z dużym zaangażowaniem, przedszkolaki śpiewały piosenki dla rodziców, recytowały wiersze, przedstawiły krótkie inscenizacje oraz zatańczyły „Krakowiaka”. Wykazały się zdolnościami i talentami.  Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Program artystyczny  dzieci uświetnił udział absolwentki naszego przedszkola Marty Kopacz, obecnie uczennicy Gimnazjum Gminnego w Rajsku, która zaśpiewała dla rodziców piosenki „ Kocham cię życie” i „ Los”.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

Rodzicom dziękujemy za pyszne wypieki- można było palce lizać.