Konkurs O świat dbamy, pszczołom pomagamy

Brzęczą pszczółki nad lipiną, pod błękitnym niebem. Znoszą w ule miodek złoty, będziem go jeść z chlebem a wy pszczółki pracowite, robotniczki boże, zbierajcie wy miody z kwiatów, ledwo błysną, zorze. A wy pszczółki, robotniczki, chciałbym ja wam sprostać, rano wstawać i pracować, byle miodu dostać…

Przedszkole Samorządowe w Grojcu wraz z Kołem Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej i pod patronatem Wójta Gminny Oświęcim zorganizowano konkurs plastyczny pt. ,,O świat dbamy, pszczołom pomagamy”. Celem konkursu było popularyzacja wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejących ilości pasiek. Ponadto rozwijanie zdolności artystycznych i dzieci. Tematem pracy było wykonanie przestrzennego domku dla pszczół. Z naszego przedszkola uczestniczyło 10 dzieci. Wszystkie  przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody. Wyniki przedstawiają się następująco:

I  miejsce Michalina Chylaszek

II miejsce Stanisaław Bratek

II miejsce Bartosz Figura i Radosław Łukasik

Pozostałe dzieci to: Zuzanna Wykręt, Maja Łuszczyk, Anastazja Nowosiadły, Antonina Kowalik,Leon Stanclik i Kaja Toczek  GRATULUJEMY!!!