Dzień Aktywności pod hasłem Sensoryczna Natura

Wietrzyk się przyjaźni z obłokami. Deszcz rzęsisty z łąką i polami. Ryby się przyjaźnią z czystą wodą.Słońce zawarło przyjaźń z pogodą. Ptak przyjaźni się z ptasią piosenką. Las przyjaźni się z wiewiórką i sarenką. Z dobrą pracą przyjaźni się czas i kolega z kolegą, brat z bratem. A ja przyjaźnię się ze światem. Moim bliskim, moim dobrym, moim pięknym światem…

W dniu   27 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Aktywności pod hasłem: ,,Sensoryczna Natura”. Kaczuszki w tym dniu przypomniały sobie jakie znają żywioły oraz w jaki sposób zagrażają człowiekowi. Następnie przedszkolaki wykonały i ozdobiły samoloty z papieru, które mogły zaobserwować na podwórku z jaką siłą wiatru wzbiją się w górę. Natomiast na ogrodzie przedszkolnym dzieci nazywały przygotowane materiały i miały możliwość przejścia po nich, gdzie później dzieliły się wrażeniami i odczuciami, który był przyjemny a który mniej. Na zakończenie Kaczuszki sprawdzały z jak siłą, będą unosić się bańki przy mniejszym lub większym wietrze. Natomiast Żabki rozpoczęły ten dzień od piosenki pt. ,,Wiosna na łące”. Następnie rozmawiały w formie burzy mózgów: Co to jest natura i gdzie ją można zobaczyć? Później przechodziły bosymi stopami po ścieżce sensorycznej, na której była: kasza jęczmienna, płatki kwiatów, kamyczki, płatki owsiane, łupinki orzechów, kasza manna, piasek oraz woda. Przedszkolaki dzieliły się swoimi odczuciami, który materiał sprawiał przyjemność a który nie. Na zakończenie starszaki przy pomocy masy papierowo-glinowej stworzyły swoje rzeźby natury a były to: grzyby, drzewa, zwierzątka, kwiaty, ptaszki a nawet bałwanek. To był dzień wielu wrażeń !!!