Dzień Aktywności - dzień sensorycznego misia

Dzień misia to bardzo ważne święto w życiu przedszkolaka. Miś to przecież niezastąpiony druh każ-dego malucha, który wspiera dziecko i dodaje mu odwagi podczas wędrówek przez świat realny i senny…

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Słoneczka ten dzień rozpoczęły na powitanie zabawą Stary Niedźwiedź. Następnie wysłuchały informacji skąd pochodzi takie święto oraz poznały ciekawostki na temat niedźwiedzi. Później dopasowywały części ciała niedźwiedzia do ilustracji zgodnie z opisem. Następnie wykonały swojego misia przy pomocy wafelka, czekolady, bananów i rodzynek. Na zakończenie zatańczyły ze swoimi misiami do piosenki ,,Misio Pysio”. Natomiast Kaczuszki rozpoczęły ten dzień od parady misiów, gdzie dzieci przedstawiały swoje pluszowe misiaki. Następnie uczestniczyły w zabawie tropiącej „Misiaczkowo”, gdzie wyszukiwały bohaterów utworów literackich oraz  bajek filmowych. Ponadto Kaczuszki brały udział w zabawach integracyjnych przy piosenkach „Gdy wesoły jesteś…”, „Jadą misie” oraz tworzyły misia przedszkolaka „Tymisia” z pakowego papieru, pociętych skrawków tekstylnych w grupach. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale. Natomiast Żabki rozpoczęły ten dzień przy rytmach muzyki z bajek. Później  opowiadały o swoim ulubionym misiu. Następnie bawiły się w zabawę Jaki miś ukrył się w pudełku określały przez dotyk jego fakturę. Ponadto uczestniczyły w zabawach: Misiowe zaprzęgi, Misiowe puzzle oraz poszukiwały Misiowej cyfry i kolorowały Misia według zaszyfrowanego  kodu. Na zakończenie ozdabiały swojego kolorowym brokatem Misia z gąbki. To był naprawdę misiowy dzień!!!