Podsumowanie konkursów i akcji w roku szkolnym 2022/2023

To był pracowity i pełen sukcesów rok...

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu konkursach. Pierwszym z nich był  Konkurs Rodzinny zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Rajsku pt. ,,Latawce, Dmuchawce, Wiatr..”, w którym uczestniczyli: Marcel Szpakowski, Tymon Mrówka, Maja Pęcikiewicz, Anita Ciuk, Borys Gałuszka,Jagoda Nawalany, Liliannna Naglik, Helena Grabska. Następny konkurs był organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Grojcu pt. ,,Dyniowe Cudaki”- cała grupa Żabek otrzymała wyróżnienie. Udział w konkursie plastycznym pt. ,,Kocham Polskę” organizowanym przez Fundację Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu. Następnie konkurs organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Rajsku dla dzieci z terenu gminy pt. ,,Miś z mojej bajki”. Uczestniczył Bartosz Figura. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Przedszkolaki rysują zwierzęta”. Młodzieżowy Dom Kultury Kraków. Brali udział: Helena Grabska, Mikołaj Chalcarz, Jagoda Nawalany, Anita Ciuk, Karol Szafran, Amelia Lorek, Filip Ledwoń, Katarzyna Łazik, Radosław Łukasik, Filip Celarek, Kaja Toczek, Oliwier Stańczyk, Leon Stanclik. Udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Smyk w Babicach, w którym uczestniczyły: Lilianna Naglik i Anita Ciuk. Uczestnictwo przedszkolaków w konkursie organizowanym przez Fundację Małej  Orkiestry Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu pt. ,, Dobroczynna bombka”. Następnie starszaki uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny pt. ”Mieszkańcy rzek i mórz” ” organizowanym przez Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka  w Lipianach. Udział przedszkolaków z oddziału Żabek w konkursie organizowanym przez Agencję WTEM ,,Dzieciaki na straży”- wykonanie pracy plastycznej dotyczącej bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Ponadto starszaki uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Bajkowej w Domu Kultury w Kętach. Następnym konkursem był „Wielkanocny bukiet Pani Wiosny" organizowany przez Dom Kultury w Kętach, w którym uczestniczyli: Weronika Noworyta, Sofiia Chorna, Kaja Toczek, Bartosz Figura, Agnieszka Handzel, Radoslaw Łukasik, Adrianna Hałat, Oliwier Stańczyk, Leon Stanclik, Szymon Ryszka, Anita Ciuk, Aleksandra Grabecka, Karol Szafran. Ponadto Konkurs Plastyczny  „Podaruj nam wiosnę” organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury Zasole w Oświęcimiu. Radosław Łukasik, Kaja Toczek, Jaś Oleksy, Leon Stanclik ,Mikołaj Chalcarz, Katarzyna Łazik oraz Artur Jachymczyk i  Helena Grabska otrzymali wyróżnienie. Następnym konkursem plastycznym był: „Chcę oddychać czystym powietrzem” organizowany przez Wydział Ochrony Środowiska – Urząd Gminy Oświęcim. Uczestniczyli: Agnieszka Handzel, Adrianna Hałat, Kaja Toczek, Radosław Łukasik, Anita Ciuk, Szymon Ryszka i Aleksandra Grabecka. Później odbył się Konkurs Rodzinny w naszym przedszkolu pt.,, „Bohater wiersza Jana Brzechwy” , w którym uczestniczyli: Cezary Atemborski,  Nikodem Flakiewicz, Adriana Drabczyk, Bartosz Figura, Aleksandra Grabecka, Błażej Klimeczek, Tymon Mrówka, Jagoda Nawalany, Maja Pęcikiewicz i Marcel Szpakowski. Następnie starszaki uczestniczyli w Konkursach w Przedszkolach Gminnych a mianowicie: „My green Ireland” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Smyk” w Babicach: Katarzyna Łazik i Anita Ciuk. Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej - Karol Szafran. Gminny Konkurs Ekologiczny -organizowany przez Przedszkole Samorządowe  we Włosienicy: Borys Gałuszka i Aleksandra Grabecka. Gminny Konkurs Recytatorski „Utwory J. Brzechwy” organizowany przez Przedszkole Samorządowe we Rajsku: Lilianna Naglik i Szymon Kaczmarczyk. Następnie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Pszczoły” – formy przestrzenne organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Grojcu. Uczestniczyli: Mikołaj Chalcarz, Karol Szafran, Filip Ledwoń, Błażej Klimeczek a pozostałe dzieci zostały nagrodzone:  Klaudia Kubieniec,  Zoja Gasidło, Nikodem Bartula, Filip Celarek, Borys Kuska, Stanisław Bratek i Helena Grabska  - wyróżnienie oraz nagrody Wójta Adriana Drabczyk, Wojciech Hurnik. Ponadto starszaki uczestniczyły w XXXIV  Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "NUTKA 2023" organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim  Aleksandra Grabecka  zajęła II miejsce w kategorii soliści oraz w  Konkursie Plastycznym „Pan Policjant się cieszy, kiedy jestem czujnym pieszym” organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach , gdzie  Marcel Szpakowski i Anita Ciuk otrzymali wyróżnienie. To był naprawdę owocny rok!

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!!