Wizyta w Bibliotece Gminej w Rajsku Kaczuszek i Żabek

Pewnego dnia ze swej półeczki, skoczyły na ziemię wszystkie książeczki.Razem tańczyły, razem śpiewały i bardzo dobrze się rozumiały. Lecz jena książeczka w kącie została, taka samotna i taka mała. Bo wczoraj Basia, jedna z dziewczynek, karteczki z niej powyrywała i długopisem strony popisała. Cichutko w kącie książeczka płakała, bo do czytania się nie nadawała. Pamiętajcie zatem dzieci kochane, że książeczki chcą i lubią być szanowane…

W dniu 26 maja Kaczuszki odwiedziły Gminną Bibliotekę w Rajsku. Natomiast 31 maja do Biblioteki wybrali się nasi starsi koledzy z oddziału Żabek. Wszystkie przedszkolaki poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz kodeks czytelnika. Pani Bibliotekarka Magdalena Pawlusiak przygotowała dla naszych przedszkolaków ciekawe zadania. Kaczuszki miały pokolorować bajkowe postaci, natomiast starszaki rozwiązywały krzyżówkę o bohaterach z bajek. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani Bibliotekarce upominkami i piosenką. To był bardzo ciekawy dzień!!!