Dzień Aktywności - Zdrowo i sportowo

Jak być zdrowym? Prosta sprawa. Ruch to zdrowia jest podstawa, więc od dzisiaj przyjaciele. Zdrowy duch w zdrowym ciele…

W dniu 30 marca odbył się Dzień Aktywności pod hasłem ,,Zdrowo i sportowo”. Słoneczka ten dzień rozpoczęły od piosenki z rozgrzewką. Następnie  maszerując po kole na przerwę w muzyce naśladowali ćwiczenia   pokazane na obrazku. Później uczestniczyły w zabawie odtwarzającej rytm naklejony na podłodze. Natomiast Kaczuszki na początku odpowiadały na pytanie w formie burzy mózgów: Co to znaczy zdrowo i sportowo? Następnie uczestniczyły w zabawach sportowych w formie toru przeszkód: Przejście po ławeczce , po równoważni, skoki przez obręcze wg kodu oraz slalom między pachołkami, później w zabawach sportowych w parach jak: przenoszenie piłki między patyczkami, przeciąganie się szarfami, turlanie piłeczki, przenoszenie mandarynki na drewnianej łyżce oraz w szeregu podawanie sobie kostki, następnie przejście przez tunel i beczkę. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Zdrowy Posiłek”. Na zakończenie zajęć wszystkie Kaczuszki otrzymały odznakę Super Przedszkolak. Natomiast  w Żabkach ten dzień odbył się wspólnymi zabawami i ćwiczeniami   z elementem współzawodnictwa, a mianowicie były to: „Zabawy na wodzie” z gumą, chustą animacyjną i piłką, „Tor przeszkód” oraz „Minisiatkówka”.To był bardzo sportowy dzień!!!