Światowy Dzień Chorego - warsztaty o zdrowiu

Zdrowie moje zdrowie, jedno Ciebie mam, dlatego też codziennie o swoje zdrowie dbam. Owoce i warzywa to witaminy, są na talerzach całej rodziny. Sport dla zdrowia ważny, dobrze o tym wiem, gram w piłkę z kolegami całe dnie. O Swoje zdrowie dbajcie każdego dnia, dawajcie przykład innym, taką radę Wam...

W dniu 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu  wszystkie przedszkolaki w naszym przedszkolu uczestniczyły w warsztatach: ,, Jak dbać o zdrowie”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania nauczyciela pt. ,,Amelka i motyl” – rozmawiały o jego treści, próbowały odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego jesteśmy chorzy? W każdej grupie podczas warsztatów przedszkolaki wykonywały inne zadania, a mianowicie: Słoneczka dopasowywały obrazki do pytania ,,Jak dbać o zdrowie? oraz uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej, gdzie brały udział w takich konkurencjach: Bieg do czapki , Celowanie piłeczkami do kosza, Pingwinki- przenoszenie kuleczki wełnianej na butach, Zaprzęgi, Przejście przez tunel, Bitwa papierowymi kulkami i Przeciąganie się szalikiem. Natomiast Kaczuszki rozwiązywały zagadki o higienie, zdrowiu i zdrowym odżywianiu. Następnie odgadywały po dotyku co to za przedmiot, później segregowały przybory higieniczne wg przeznaczenia oraz układały puzzle. Uczestniczyły w zabawach ruchowych: Przejście po równoważni, Bitwa papierowymi kulkami , przeciąganie szalikiem w grupach. Natomiast Żabki odgadywały zagadki i układały krzyżówkę. Następnie odpowiadały na pytania w formie quizu. Rozpoznawały produkty po zapachu i smaku, rozwiązywały rebus i układały Drzewo Decyzyjne odpowiadając na pytanie: Czy potrafimy dbać o zdrowie? Uczestniczyły w zabawach ruchowych: Przejście po równoważni, kto szybciej zwinie wełnę, Przeskoki przez obręcze. Na koniec warsztatów wszystkie przedszkolaki wykonały laurki dla chorego kolegi, koleżanki, babci, cioci itp. To był naprawdę dzień bardzo wielu wrażeń!!